איך שומרים על דלתות הפנים לאורך זמן – על תחזוקה נכונה

החלפתם את דלתות הפנים בבית שלכם בדלתות חדשות? חשוב לכם שהדלתות תלוונה אתכם למשך שנים ארוכות ותשמורנה על המראה היפה שלהן לאורך זמן? אם כן, תחזוקה נכונה היא התשובה. בין אם זו דלת פנים שהיא הזזה או דלת כנף, תחזוקה נכונה תאפשר לכם ליהנות מדלתות הפנים שבחרתם לאורך זמן ומבלי שתצטרכו לדאוג שמא הן ניזוקו או מלוכלכות. איך עושים את זה? על כך, במאמר הבא.

תחזוקה נכונה מתחילה בהתאמת החומר לסוג הדלת

סביר שיש לכם לא מעט דלתות פנים בבית. בין אם אלו 5 דלתות פנים או 8 דלתות לחדרים השונים, דלתות אלו מהוות אחד האלמנטים החשובים בבית. הן אלו שמציעות את הפרטיות הנדרשת בחדרים, הן אלו המפרידות בין  המרחב הציבורי, הכללי לחדרים עצמם וגם אלו שתורמות למראה הכללי של הבית. תחזוקה נכונה שלהן תעזור לכם לשמור על דלתות הפנים בבית לאורך זמן רב וליהנות מכל מה שהן מציעות. איך עושים את זה? ראשית, בוחנים את סוג דלת הפנים, את החומרים שמהם עשויה הדלת, כדי להתאים את חומר הניקוי לדלת עצמה או את שיטת הניקוי. למשל, דלתות הפנים העשויות מעץ מצריכות התייחסות מיוחדות, שכן הן פחות עמידות בהשוואה לדלתות העשויות מתכת. כחלק מתחזוקתן, מומלץ מאד להקפיד ולשמן אותן בשמן מיוחד, המונע את דהיית הצבע ובנוסף להשתמש בבית בחומרי הדברה מיוחדים, המרחיקים טרמיטים מהדלת, העשויים להזיק לה לא מעט.

מעבר לכך, אם לנקות את הדלתות עצמן, מומלץ לעשות זאת עם מטלית לחה בלבד וללא חומרי ניקוי כלשהם, העשויים לפגוע בציפוי הדלת או אפילו לגרום להורדת הצבע. כשרוכשים דלתות חדשות לחדרי הבית השונים, כדאי לבדוק בחנות האם נדרשת תחזוקה מיוחדת לדלת ואם כן, כיצד עושים זאת נכון. יש לקחת בחשבון גם את עניין צירי הדלת. מומלץ מאד, כחלק מהתחזוקה השנתית של דלתות הפנים, לשמן את צירי הדלתות בתוך הבית אחת לשנה. הדבר נעשה באמצעות תרסיס שימון מיוחד, הנועד בדיוק לשם כך. יש להקפיד שלא לרסס עם התרסיס על הדלת, אלא אך ורק על הצירים.

כדאי לדעת

תחזוקת דלתות הפנים בבית תאפשר לכם, כאמור, לשמור על הדלתות שלכם לאורך זמן וליהנות מכל מה שהן מציעות. דלתות יפות, חזקות ועמידות הן הדלתות המומלצות ביותר והקפדה על תחזוקה נכונה היא הדרך שבה יש לנקוט. שימון הצירים למשל יאפשר לכם להשתמש בדלתות הפנים ללא כל בעיה וכך גם ניקוי האזור שבו נמצאת הדלת. הצטברות של אבק ושל לכלוך באזור המנעול וגם סביב הדלת עשוי לפגוע בה לאורך זמן ולהשפיע על המראה שלה. כדאי מאד להקדיש לכך את הזמן הראוי, לרכוש את החומרים הנכונים (שמן ריסוס המתאים לשימון הצירים) ולהתאים את אופי התחזוקה לסוג הדלת (תוך התייחסות לחומרים שמהם היא עשויה, לציפוי שלה ועוד). לשאלות נוספות, יש לפנות ליצרנים שישמחו לעדכן אתכם בשיטות התחזוקה הרלוונטיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>